E-mail (для зареєстрованих)

Публікації

Хто на сайті

Крок 1. Кількість мов

На сайті буде 2 мови — українська та англійська. За замовчуванням у нас в базовій адміністративній панелі встановлена англійська. Якщо ж брати українську збірку Joomla 2.5, то в ній вже є і українська мова.

Отже зробимо сайт на двох мовах і основна мова нехай у нас буде українська.

Тепер нам потрібно налаштувати мови.

Крок 2. Налаштування мов

В адміністративній панелі відкриваємо Розширення та Менеджер мов. Далі по посиланню підменю переходимо на Зміст. Тут бачимо англійську мову (оригінальна версія Joomla 2.5) або англійська та українська (українська збірка Joomla 2.5).

Наприклад у нас оригінальна версія Joomla 2.5 і потрібно додати українську мову. "Тиснемо" на Створити і заповнюємо поля:

Назва: Ukrainian (UA)
Рідна назва: Українська (UA)
Код мови для URL-адреси: ua
Префікс зображення: uk
Мовний тег: uk-UA
Статус: Опубліковано

Зберігаємо зміст мови. Таким чином можна створити безліч мов. Назвемо зміст мов для себе як карточка для мови у якій описані основні параметри.

Крок 3. Активація модуля та плагіну для багатомовного сайту

Щоб сайт перейшов в ранг багатомовного сайту необхідно увімкнути модуль для відображення мов і плагін багатомовності.

Модуль включаємо у Менеджері модулівПеремикач мови.

Плагін включаємо у Менеджері плагінівСистема. Багатомовність.

Не забудьте налаштувати модуль і плагін за своїм бажанням!

Крок 4. Перевірка статусу багатомовності на сайті

З версії Joomla 1.7.2 з'явилась можливість відслідковувати робочий процес сайту в режимі багатомовності. Для цього нам необхідно увімкнути Статус багатомовності, який знаходиться в Менеджері модулів, режим Адміністратор (модулі адміністративної частини).

Модуль відображає ввімкнені мови, наявність роботи багатомовності і включені модуль та плагін з 3 кроку.

Крок 5. Налаштування змісту та модулів

У Joomla 2.5 повністю інтегроване переключення мов (прив'язка елементів до певної мови).

Щоб назначити модуль, пункти меню, статтю, категорію для англійської мови нам необхідно у випадаючому списку мови обрати необхідну нам мову. Для англійської мови — English (UK).

Аналогічно ми робимо і для української або іншої мови.

Якщо залишити вибір у списку мов за замовчуванням «Усі», то стаття, модуль, категорія чи інший елемент сайту буде відображатися у всіх мовах, які підключені до сайту.

Зауваження

Якщо ж в модулях не відображати їх назву, то можна не дублювати цей модуль для усіх мов. Це буде, наприклад, актуальним для меню.
У багатомовному сайті можна використовувати одну позицію модуля як для однієї мови так і для іншої.
Зверніть увагу, що якщо стороннє розширення не підтримує багатомовність, то можна робити прив'язку до певної мови за допомогою його категорій чи матеріалів.